ukrussiaukrainepolandczech-republic

Купити квиток Хмельницький – Познань | Lux-Reisen

Автобус Хмельницький Познань, розклад руху, ціна, купити квиток на автобус Хмельницький - Познань онлайн

По́знань (пол. Poznań, лат. Posnania) — місто в центральній частині західної Польщі, на ріці Варта, адміністративний центр Великопольського воєводства і однойменного повіту.

Дістатися до даного польського міста найкраще автобусом, дізнатися розклад руху автобусів Хмельницький Познань можна тут.

Познань — одне з найстаріших польських міст, найдавніше місто Великої Польщі. Деякі історики вважають Познань столицею Польщі у середині X століття, за правління найперших князів з династії Пястів, відтак «першою столицею» Польської держави.
Познань розташована у західній частині Польщі, в центральній частині Великопольського воєводства. Місто розташоване на межі трьох фізико-географічних мезорегіонів: західна частина на Познанькому поозер'ї, східна — на Вжесненьській рівнині, центральна — на південній частині спрямованого в напрямку північ-південь Познанського перелому Варти.

Познань розташована в долині річки Варта, а також в долинах менших потоків — Богданки, Сибіни та Гловні.

Визначними архітектурними й історико-культурними пам'ятками Познаня є:

Базиліка Святих Петра і Павла (Х—XV ст.ст.) — перлина ранньоготичної архітектури і оточуючий комплекс церков і каплиць (романських, барокових та в стилі класицизму) на острові Тумському. У «Золотій» каплиці, зокрема, знайшли свій останній прихисток Мешко І та його син Болеслав I Хоробрий, тут же розташований бронзовий пам'ятник обом королям. Віддаючи шану святині, Папа Римський Іван Павло ІІ надав їй статус «Малої базиліки», тим самим підкресливши спадкоємність із великими базиліками Рима. Поруч з Собором готичний костел Найсвятішої Діви Марії (XV ст.), що дійшов до нашого часу практично в первісному вигляді; Костел Божої Матері Неустанної Помочі та Святої Марії Магдалини.

Центральна площа міста — Ринкова (площа Ринок) — чотирикутник вузеньких п'ятиповерхових будиночків ХІІІ—XVII століть. Домінантою майдану є ренесансна ратуша (ХІІІ—XVI ст.ст.) з державним орлом на маківці. Щодня в полудень на Ринковій площі численні місцеві жителі й приїжджі чекають, як під дзвін курантів на ратуші з'являється символ Познані — двійко козенят, що буцаються ріжками — за місцевою легендою козенята колись врятували місто від пожежі, вчасно розбудивши його жителів своїм буцанням.

В міському палаці графів Рачинських зберігається перше видання великого Миколая Коперника «De revolutionibus orbium celestium» («Про обертання небесних сфер»). Серед сучасних споруд цікавим є Центр торгівлі, бізнесу та мистецтва «Старий бровар», що вдало поєднує мистецтво й торгівлю і 4 роки поспіль посідав перше місце в номінації Medium-Sized Shopping Center (Торговельні заклади середнього розміру) конкурсу Міжнародної спілки торгових центрів (ICSC) — колишні цехи німецької броварні (збуд. в XIX ст.), за часів ПНР комуналка-гуртожиток, і нарешті на початку 2000-х рр. викуплені подружжям польських багатіїв Кульчиків для реорганізації на торгівельно-мистецький заклад.


Дістатись із Хмельницького до Познані  Ви можете наступним маршрутом: Хмельницький — Бидгощ

Назви зупинокприбуття,
(год. хв.)
стоянка
(хв.)

вiдправ-
лення,

(год. хв.)

вiдстань вiд
початкового
пункту,
(км)
Хмельницький АС-1z
(Вінницьке шоссе, 23)
  
07-00
0
Познань/Poznan
(Ul. Stanisława Matyi 2)
04-45
00-05
04-50
1080

ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ БРОНЮВАННЯ МІСЦЬ
+38 (063) 899-47-48, +38 (068) 770-60-30, +48 (538) 827 785