ukrussiaukrainepolandczech-republic

Купити квиток Хмільник - Харків | Lux-reisen

Автобус Хмільник Харків, розклад руху, ціна, купити квиток на автобус Хмільник - Харків онлайн

Хмі́льник  — місто обласного значення в Україні, центр Хмільницького району Вінницької області, курорт державного значення (з 12 травня 2011 року[3]). Розташоване в північно-східній частині Поділля на річці Південний Буг. Відстань до облцентру становить понад 63 км автошляхом Р31, який переходить в E50 (М12).

Зараз місто розвивається як бальнеологічний курорт, один із радонових курортів в Україні. На території міста функціонує 8 оздоровниць (планується будівництво ще трьох санаторних комплексів).

Основні засоби лікування: радіоактивні, вуглекислі, гідрокарбонат-хлориднокальціево-натрієві мінеральні води, торфове болото Війтівецького родовища. Показання: захворювання крові, органів руху, нервової системи, жіночі хвороби.

Щорічно на курортні Хмільник оздоровлюється близько 50 тисяч громадян. Завдяки особливостям гідрологічної структури, запаси бальнеологічних ресурсів постійно поновлюються природним шляхом, що дозволяє щорічно приймати до 100 тис. осіб.

Щодня у Хмільнику щогодини лунає дзвін курантів, який нагадує гостям і мешканцям міста про плинність часу. Дзвін доноситься з костелу Пресвятої Трійці, який розташований у центрі міста  — історичній частині Хмільника.

Костел збудований 1603 р.. За часів господарювання турків і татарів на Поділлі (1672–1699 роки) зазнавав руйнувань. На початку XVIII ст. костел відремонтували, розширили, 1728 року переосвятили. У XIX — ХХ ст. проводились роботи з реставрації та добудові релігійної святині.

У плані храм — чотиристовпна базиліка у стилі тосканського бароко. Бокові нави перекриті хрестовими зводами, а головна нава — півциркулярними з розпалубками.